0_Македонија.ПорталМКДОпштество

Почина спортистот Вангел Жабев, носител на медал од Параолимписките игри 1980 година

Вангел Жабев, спортистот и прв носител на Параолимписки медал од Параолимписките игри 1980 година во Арнхем Холандија во пливање, почина денеска во 83-тата година од животот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close