0_Магазин.ПорталСцена

Почина режисерот Мелвин ван Пиблс

Американскиот режисер и глумец Мелвин ван Пиблс, познат по својот удел во независната филмска индустрија, почина на 89 години. Веста ја потврди неговиот син - познатиот режисер и глумец Марио ван Пиблс.

Back to top button
Close
Close