Дописници МКДОпштински вести

Почина првиот градоначалник на Брвеница, Станоја Глишиќ

Почина Станоја Глишиќ, првиот градоначалник на тетовската рурална општина Брвеница. Тој беше градоначалник на Брвеница по формирањето во периодот од 1996 до 2000 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close