0_Македонија.ПорталОпштество

Почина поранешниот прв човек на Црвениот крст, Илија Цветаноски

По кратко боледување вчера на 77-годишна возраст почина поранешниот претседател и генерален секретар на Црвениот крст, Илија Цветаноски.

Back to top button
Close
Close