0_Спорт.ПорталФудбал

Почина поранешниот англиски фудбалер Џими Гривс

Поранешниот англиски фудбалер Џими Гривс почина на 82-годишна возраст, соопшти денеска премиерлигашот Тотенхем, збогувајќи се од својот најдобар голгетер во историјата со 266 голови на 379 натпревари за клубот од северен Лондон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close