СветСвет.Портал

Почина поранешниот алжирски претседател Абделазиз Бутефлика

Поранешниот алжирски претседател Абделазиз Бутефлика почина на 84-годишна возраст по долго боледување. Тој управуваше со земјата речиси две децении. Поднесе оставка во 2019 година, откако неговата кандидатура за петти мандат доведе до масовни улични протести.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close