БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Почина поранешниот албански претседател Бујар Нишани

На 56- годишна возраст почина поранешниот албански претседател Бујар Нишани, кој поради постковид компликации беше префрлен на лекување во Германија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close