0_Web_Актуелно0_Магазин.ПорталКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерСцена

Почина пејачот на „Парни валјак“, легендарниот Аки Рахимовски

- Малкумина пејачи на овие простори се толку посебни препознатливи како што е Аки - јужната крв е неговото „гориво“ на секој концерт, е напишано на официјалната страница на „Парни валјак“ во описот, кој најдобро говори за тоа кој беше Аки Рахимовски и зошто неговиот глас ќе го паметат генерации на љубители на рокот, објави Хина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close