Дописници МКДОпштински вести

Почина новинарот Љупчо Георгиевски од Делчево

По кратко боледување, вечерва почина новинарот Љупчо Георгиевски од Делчево.

Делчево, 7 декември 2021 (МИА) – По кратко боледување, вечерва почина новинарот Љупчо Георгиевски од Делчево.

Георгиевски беше долгогодишен дописник на МРТВ.

Погребот ќе биде извршен утре на Градските гробишта во Делчево. вс/бк/

Back to top button
Close
Close