ЕвропаСвет.Слајдер

Почина нападнатиот британскиот пратеник Ејмс

Британскиот пратеник од владејачката Конзервативна партија, Дејвид Ејмс, кој денеска беше избоден со нож за време на средба со граѓани во Есекс, почина

Back to top button
Close
Close