0_Магазин.ПорталМагазинСцена

Почина глумицата Кетрин Кејтс

Кетрин Кејтс, позната по улогите во сериите „Сајнфелдс“ и „Портокаловата е новото црно“, почина по подолга битка со ракот на белите дробови. Таа имаше 73 години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close