0_Магазин.ПорталСцена

Почина глумецот Вили Гарсон

Вили Гарсон, познат по улогите во телевизиските серии „Сексот и градот“ (1998-2004) и „Пријатели“ (1994-2004), почина на 57-годишна возраст.

Back to top button
Close
Close