ОстанатоСпорт

Почина борецот Муса Јамак, втора смрт во боксот за 2022 година

Германскиот борец Муса Јамак почина во саботата откако доживеа срцев удар и колабираше во боксерскиот ринг по претходна тепачка истиот ден на мало шоу во Гархинг, Германија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close