0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталКултураОпштество

Почина актерот Митко Апостоловски

Реномираниот македонски театарски, филмски и телевизиски актер Митко Апостоловски почина на 67 - годишна возраст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close