0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Потрага по 27 исчезнати лица откако се преполови брод во Јужно Кинеско Море

Спасувачките тимови досега спасија само тројца членови на екипажот на бродот што тонеше, на 300 километри западно од Хонг Конг, што Кина го нарекува свој специјален административен регион. Засега останува нејасно што се случи со останатите 27 членови на екипажот на бродот, јави South China Morning Post.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close