Граѓански секторСкопје

„Потрага по средновековното богатство“, авантуристичка игра на Скопското кале

Со кратка едукативна тура низ Скопското кале, денеска ќе се реализира авантуристичката мистерија „Потрага по средновековното богатство“, која претставува интерактивнa, социјална и едукативна игра за деца и млади, во организација на ХАЕМУС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close