0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Потпишан Протокол за заемно признавање на Овластен економски оператор со Србија

На граничниот премин Прешево директорите на царинските управи на Република Северна Македонија и на Република Србија, Славица Кутиров и Бранко Радујко денеска  потпишаа Протокол за заемно признавање на одобрениjата за Овластен економски оператор (ОЕО).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close