Дописници МКДКултураКултура.Портал

Потпишан меморандум за соработка меѓу штипскиот и вараждинскиот театар

Директорот на Центарот за култура „Ацо Шопов“-Штип, Горан Трајков денеска потпиша меморандум со хрватскиот театар од Вараждин, со којшто двете институции ќе можат да соработуваат, но и да имаат гостувања со претстави, изложби, концерти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close