0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Потпишан Меморандум за соработка меѓу уставните судови на Северна Македонија и Бугарија

Делегација на Уставниот суд на Република Бугарија предводена од претседателката Павлина Панова од денеска до 21 мај ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close