0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаПолитика

Потпишани договори за грант за консултантски услуги и надзорен инженер за интензивирање на работите на железницата на Коридор 8

Договор за грант за консултантски услуги, како и Договор за надзорен инженер за претстојната изведба на градежните работи на источниот дел од железничкиот Коридор 8, фаза 1, што се однесува на делницата Куманово – Бељаковце и на фаза 2 која ја опфаќа делницата Бељаковце – Крива Паланка, денеска беа потпишани во Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close