0_Магазин.ПорталЗанимливостиМагазин

Потеклото на митот за петок 13-ти

Од каде потекнува „светскиот страв“ од „петок, 13-ти“? Историјата и митологијата велат дека тоа е изворно скандинавски мит - за 12-те богови кои вечерале без Локи, богот измамник...

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close