БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Потврден првиот случај на варијантата Омикрон во Грција (ДПЛ)

Го потврдуваме првиот случај на варијантата Омикрон во нашата земја, станува збор за Грк што дојде од јужна Африка и случајот е на Крит, соопшти утрово министерот за здравство на Грција Танос Плеврис, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close