СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Потврдено загинувањето на началникот на Генералштабот на индиската армија

Началникот на Генералштабот на индиската армија, генерал Бипин Рават и неговата сопруга се меѓу 13-те загинати во денешната хеликоптерска несреќа во јужна Индија, соопштија индиските воздухопловни сили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close