0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталАнализаМИА ИстражуваОпштество

Построги и подолги затворски казни за трговија со луѓе, Обвинителството никогаш не е задоволно од досудената казна

За кривичното дело „трговија со луѓе“ во текот на 2017 година се работело на кривични пријави останати нерешени од претходните години против четири лица. По подигнатите обвиненија (Обвинителни акти и Обвинителни предлози) и завршена првостепена судска постапка донесена е осудителна пресуда против едно лице, за кое е изречена условна осуда по обвинителен акт од претходната година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close