СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Постигнат консензус на Самитот на шефовите на дипломатиите на државите-соседи на Авганистан

Кинескиот министер за надворешни работи, Ванг Ји, денеска на Третиот состанок на шефовите на дипломатиите на државите-соседи на Авганистан што се одржува во кинескиот град Тунгси предложи сите држави да ги поддржат напорите на Авганистан на патот кон самодоверба, напредок и мирен развој

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close