0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Постигната начелна согласност за влез на Алтернатива во Владата, ќе следи нова средба за кадровски решенија

Програмскиот дел од можната идна соработка на Алтернатива во Владата е начелно договорен на вчерашната средба на премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива, Африм Гаши, додека консултации за кадровските решенија се во тек и по консултации во партиите ќе следи и нова работна средба со тимовите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close