ЕвропаСвет.Слајдер

После Литванија и Полска ја зајакнува границата со Белорусија

Околу 6.000 полски војници од денеска ја чуваат пограничната зона кон Белорусија поради нагло зголемување на бројот на илегални мигранти во Полска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close