БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Последен ден за вакцинација на граѓаните над 60 години во Грција за да избегнат казна

Денеска истекува рокот за вакцинација на невакцинираните граѓани во Грција кои се над 60-годишна возраст, со оглед на тоа дека од утре стапува во сила одлуката за задолжителна вакцинација на конкретната старосна група и за невакцинираните, предвидена е казна од 100 евра месечно, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close