0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Посета на Спомен-домот на Конески во Небрегово во рамки на Отворените денови на Институтот за македонски јазик

Шестите Отворени денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“ денеска ќе завршат со организирана посета на Спомен-домот на Блаже Конески во Небрегово  и на подновената училница во којашто учел Конески.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close