0_Магазин.ПорталАвтомобилиМагазин

„Порше“ продал над 300.000 автомобили во 2021 година

По земји, во Кина растот е осум отсто, или продадени 96.671 автомобил, во САД - 22 отсто и продадени 70.025 автомобили, а во Германија, продажбата е зголемена за девет отсто, на 28.565 автомобили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close