ЕвропаЕвропа.Портал

Португалија: Запленети 5,2 тони кокаин на шпански брод

Португалските власти запленија 5,2 тони кокаин на јахта која пловела под шпанско знаме во близина на брегот на Португалија, во заедничка акција во која се уапсени двајца Шпанци и еден Перуанец, соопштија денеска локалните надлежни органи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close