ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Пораст на десничарскиот екстремизам во германската армија

Германското Министерство за одбрана соопшти дека има значително зголемување на бројот на крајнодесничарски инциденти во германската армија.

Back to top button
Close
Close