БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Поранешни времени министри на Бугарија ќе ги претстават плановите за учество на парламентарните избори

Двајцата поранешни времени министри на Бугарија, Кирил Петков и Асен Василев, утре ќе ги претстават своите планови за учество на претстојните парламентарни избори на 14 ноември.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close