Свет

Поранешниот полицаец Томас Лејн призна вина во случајот за убиството на Џорџ Флојд

Поранешниот полицаец од Минеаполис, Томас Лејн денеска се изјасни за виновен за помагање и поттикнување на убиство од небрежност во убиството на Џорџ Флојд во 2020 година, објави Минеаполис Стар трибјун.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close