СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Поранешниот либански премиер Саад Харири се повлекува од политичкиот живот

Во неговата политичка кариера Саад Харири трипати беше премиер на Либан, а сега е член на парламентот. Неговиот покоен татко, Рафик Харири, еден од најмоќните и највлијателните политичари во Либан по крајот на граѓанската војна, беше убиен во Бејрут во голема експлозија на камион-бомба во 2005 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close