СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Поранешниот аргентински претседател Макри обвинет за шпионажа

Поранешниот претседател на Аргентина, Маурисио Макри е обвинет дека им наредил на тајните служби да ги шпионираат роднините на 44 морнари кои загинаа при потонување на подморницата „Ара Сан Хуан“ во 2017 година

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close