Дописници МКДОпштествоОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Поради сообраќајка блокиран регионалниот пат А3 на влезот кај Делчево

Во прекин e сообраќајот на регионалниот пат А3 на влезот кај Делчево, како што информираат од полицијата, поради сообраќајка во која учествувале два автомобила со делчевски регистерски таблички и мини-бус кој превезувал патници.

Делчево, 18 септември 2021 (МИА) – Во прекин e сообраќајот на регионалниот пат А3 на влезот кај Делчево, како што информираат од полицијата, поради сообраќајка во која учествувале два автомобила со делчевски регистерски таблички и мини-бус кој превезувал патници.

Во тек е увид на крстосницата каде се случила сообраќајката.

Според очевидци, се случил судир на возилата со мини-бусот. За среќа, како што додаваат, нема повредени лица. вс/лв/

Back to top button
Close
Close