0_Инфопакет.ПорталИнфопакетОпштествоСервисни информации

Поради „Скопскиот маратон“ утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Поради трките од утрешниот „Скопски маратон 2022“, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот на поширокото подрачје на градот, при што сообраќајот утре ќе се пренасочува по околните сообраќајници, информира МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close