БизнисСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Поради санкциите Русија стана трет по големина пазар за плаќања во јуани

Русија се искачи на листата на земји што користат јуани за меѓународни плаќања, јавија западни медиуми. Ако не се брои самата Кина, пред Москва се само Хонг Конг и Велика Британија, според објавените податоци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close