СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Поради протести воведен полициски час во нигериската сојузна држава Сокото

Нигериската сојузна држава Сокото прогласи 24-часовен полициски час за да ги задуши протестите со кои се бара ослободување на осомничените за минатонеделното убиство на студентката Дебора Семјуел

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close