Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Поради поседување марихуана притворени Пехчевец и две лица од Берово

Поради недозволено поседување марихуана и пуштање во промет психотропни супстанци, приведени се две лица од Берово и едно од Пехчево. По претрес кај едно од лицата, како што информира полицијата, пронајдени и одземени се марихуана, метална кутија со остатоци од марихуана и предмети со остатоци од тетра-хидро канабинол и кокаин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close