СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Поради пожар во Калифорнија евакуирани стотици луѓе

Голем шумски пожар долж брегот на Калифорнија во областа Биг Сур принуди стотици жители да се евакуираат, соопштија локалните власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close