БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Поради пандемијата Мицотакис го одложи редовниот конгрес на Нова демократија

Редовниот конгрес на грчката владеjачка партија Нова демократија закажан за 3-5 декември, поради пандемијата ќе се одложи за првите три месеци од 2022 година, соопшти лидерот на партијата и премиер на Грција Кирјакос Мицотакис, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close