ХроникаХроника.Портал

Поради неисправност санкционирани четири возила што вршат јавен превоз на територија на СВР Велес

Полициски службеници на СВР Велес денеска од 8 до 12 часот спровеле акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, пред се автобуси и комбиња, при што откриени и санкционирани се четири технички неисправни возила, од кои две возила имале неисправни сопирачки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close