Видео изјаваОпштествоХроникаХроника.Портал

Поради неисправност откриени 60 возила со кои се врши јавен превоз на територија на цела држава

Министерството за внатрешни работи денеска во рамки на оперативната акција „Дозвола“ спроведе зајакната акциска контрола на територија на цела држава на возила со кои се врши јавен превоз на патници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close