БизнисБизнис.ПорталСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Поради недостиг на чипови, намалено производството на Ајфон 13

Според плановите, во последните три месеци од 2021 година, требаше да се произведат 90 милиони нови модели на Ајфон. Сепак, оваа компанија неодамна ги извести партнерите производители дека конечниот број ќе биде значително помал бидејќи Broadcom Inc. и Texas Instruments Inc. има потешкотии кога станува збор за испорака на компоненти, јави Блумберг повикувајќи се на извори кои не сакаа да бидат идентификувани поради моменталната ситуација во Епл.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close