ЕвропаСвет.Слајдер

Поради мигрантите, Чешка и испраќа на Полска помош од 150 војници на границата со Белорусија

Чешката Влада во оставка денеска одлучи да испрати 150 војници на три месеци во Полска, на границата со Белорусија, за да помогнат во обезбедувањето на надворешната граница на Полска, во исто време, на Европската унија со цел на неа да не се отвора нова источна мигрантска рута, изјави чешкиот министер за одбрана Лубомир Метнар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close