0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

Поплавени подруми, излеана канализација и оштетени улици од синоќешното невреме во Кавадарци

Поплави во подруми и подрумски простории на дваесетина куќи, излеана канализација од неколку шахти, паднато дрво и однесен дел од тампонот на повеќе улици, е билансот од синоќешното невреме во Кавадарци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close