0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Попишувачите се на терен и ќе го посетат секое домаќинство, ДЗС апелира до граѓаните за трпеливост

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, 2021, се наближува кон крајот. Остануваат уште осум дена и попишувачите со максимален интензитет ги посетуваат домаќинствата за никој да не биде изоставен и непопишан, информираат од Државниот завод за статистика.

Back to top button
Close
Close