0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Попишани вкупно 1.383.434 лица, 431.573 домаќинства и 595.754 станови

Вкупно 1.383.434 лица, 431.573 домаќинства и 595.754 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика.

Back to top button
Close
Close